• +421/53 454 11 36
  • biskupstvo@kapitula.sk
  • Spišská Kapitula 9, 053 04 Spišské Podhradie
Zasvätený život
20. VÝROČIE MINORITOV

20. VÝROČIE MINORITOV

V Spišskej diecéze už dvadsať rokov znovu pôsobí, po nútenej odmlke v časoch komunizmu na Slovensku, rehoľa Menších bratov konventuálov – minoritov. Zo štyroch kláštorov na Slovensku sa práve v Spišskej diecéze nachádzajú dva a to v Levoči a v Spišskom Štvrtku.

Pri príležitosti 20. výročia ich znovupôsobenia na Slovensku, ktoré je spojené so vznikom slovenskej minoritskej kustódie, celebroval v Levoči v kostole Ducha Svätého slávnostnú ďakovnú svätú omšu spišský diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš.

Pri slávnosti koncelebrovali kustód slovenskej minoritskej kustódie P. Lucián Boguci, P. Tomáš Lesňák, asistent generálneho ministra v Ríme, P. Martin Kolár, predstavený kláštora minoritov v Levoči a mnohí ďalší kňazi z rehole minoritov zo Slovenska, Poľska, Česka a Ukrajiny, ale tiež aj emeritný levočský dekan Mons. František Dlugoš a miestni kapláni.

V homílii otec biskup poukázal na tajomstvo Panny Márie, ktorá je vzývaná veriacimi ako „Príčina našej radosti“. V závere poďakoval bratom minoritom za ich službu počas týchto dvadsiatich rokov na území Spišskej diecézy a tiež zablahoželal k narodeninám P. Luciánovi, ktorý v tento deň oslavoval svoje narodeniny.

Foto: br. Peter Pikulík OFMConv., archív BÚ