• +421/53 454 11 36
 • biskupstvo@kapitula.sk
 • Spišská Kapitula 9, 053 04 Spišské Podhradie

Diecézne stretnutie mládeže 2024

Drahí mladí priatelia, ako Váš otec biskup a Pastier sa túžim s Vami stretnúť. Aj preto Vás pozývam na Diecézne stretnutie mládeže pod názvom 99+1.

Teším sa na Vás v srdci našej diecézy, na Spišskej Kapitule, v sobotu 6. apríla 2024. Spolu s Komisiou pre mládež pripravujeme pre Vás program, v ktorom nájdete zaujímavé prednášky, diskusiu, aktivity a workshopy.

Viac informácii nájdete na InstaGrame – mladispisskejdiecezy a kpmspis a na webovej stránke a sociálnych sieťach Spišskej diecézy.

Váš biskup František

PROGRAM

 • 8:30 – 9:30 Registrácia
 • 9:30 úvod a diskusia s o. biskupom
 • 10:40 Impulzy na rôzne témy
 • 12:00 Prestávka na obed + aktivity a workshopy
 • 14:15 Svätá omša
 • 15:30 Ukončenie stretnutia + požehnanie na cestu

Počas celého podujatia bude možnosť prijať sviatosť zmierenia a zúčastniť sa duchovného rozhovoru.

Súčasťou doobedného programu budú aj IMPULZY. V areáli bude prebiehať 5 impulzov a každý účastník sa môže zúčastniť jedného z nich. Impulz si budú môcť účastníci vybrať pred začiatkom programu v označenom stánku pri katedrále. Kapacita jednotlivých impulzov bude obmedzená. Môžete vopred informovať svojich účastníkov o názvoch impulzov.

Názvy impulzov: 

 1. Poď a uvidíšprednášajúci: seminaristi
 2. ON tam bolprednášajúci: Towmeot
 3. Nie 7, ale 77-krátprednášajúci: Daniel Lysý & o. Dávid Sklarčík
 4. Be authenticprednášajúci: Renáta Ocilková
 5. Vyber si život a budeš žiťprednášajúci: Tomáš Kiseľ

O zaujímavé workshopy a aktivity sa postarajú skauti, internetová poradňa IPčko, môžete sa tešiť aj na expo povolaní, v ktorom sa vám predstavia viaceré rehoľné rodiny. Nebude chýbať ani služba ucha a rehoľná kaviareň, eRko tance, rôzne zábavné a team-buildingové aktivity, či možnosť prehliadky Biskupského úradu.

REGISTRÁCIA
Registrácia bude prebiehať naraz na 4 miestach, ktoré sú zároveň vstupy do areálu.

Miesta registrácie: Hlavná brána, Katedrálna brána, Brána do Biskupskej záhrady a Dolná brána v smere od autobusovej stanice – viď mapa.

Na mieste registrácie je potrebné, aby zodpovedná osoba odovzdala vyplnenú a podpísanú prezenčnú listinu a uhradila registračný poplatok 5€ za každého člena svojej skupiny. Zrýchli to proces registrácie na mieste. Jednotlivci a menšie skupiny, ktoré sa registrovali, vybavia registráciu rovnako plynule. Chceli by sme Vás poprosiť, aby ste si svoj príchod na registráciu nenechali na poslednú chvíľu, ale spolu so svojimi účastníkmi prišli aspoň 45 minút pred začiatkom programu (Katedrála 9:30).

Účastníci, ktorí v čase Diecézneho stretnutia mládeže nebudú mať 18 rokov, sú povinní mať so sebou informovaný súhlas rodičov. Vytlačené, vypísané a rodičom podpísané tlačivo si prineste so sebou.

Informovaný súhlas DSM

 

STRAVA

Súčasťou programu je aj obed. Obed sa bude vydávať v čase od 12:00 – 13:00 na viacerých miestach v areáli Kňazského semináru a v stodole. Účastníci budú na obed rozdelení do skupín v závislosti od farby náramku, ktorý dostanú pri výbere impulzu. Pre účastníkov s bezlepkovou a bezlaktózovou diétou bude tiež zabezpečený obed. 

 

ČO SI VZIAŤ SO SEBOU?

Teplejšie oblečenie (niektoré aktivity budú aj v exteriéri), pršiplášť, doklady, zásobu vody, desiatu, informovaný súhlas (neplnoletí), …

PARKOVANIE

Ak prídete na DSM autobusom, prosím, informujte Vášho šoféra, že účastníkov vyloží na zastávke pred Katedrálou sv. Martina a ďalej bude pokračovať na záchytné parkovisko pre autobusy pod Spišským hradom. (https://maps.app.goo.gl/AVxKHN9TTf624xYk6?g_st=ic).

Ak prídete na DSM autom, bude pre Vás určené parkovisko pri Katedrále sv. Martina. (https://maps.app.goo.gl/zdyGJtnH4ixR9z997?g_st=ic).

Ak prídete na DSM verejnou dopravou, ku Katedrále sv. Martina sa dostanete pohodlne pešo (15 minút autobusová stanica Spišské Podhradie, 1 minúta zastávka Spišská Kapitula).

NA STIAHNUTIE

VIAC INFO - Mladí Spišskej diecézy a Komisia pre mládež