• +421/53 454 11 36
  • biskupstvo@kapitula.sk
  • Spišská Kapitula 9, 053 04 Spišské Podhradie
Diecéza
STRETNUTIE VEDÚCICH HNUTÍ, ZDRUŽENÍ A SPOLOČENSTIEV DIECÉZY

STRETNUTIE VEDÚCICH HNUTÍ, ZDRUŽENÍ A SPOLOČENSTIEV DIECÉZY

V sobotu 20. apríla 2024 sa uskutočnilo stretnutie vedúcich hnutí a združení Spišskej diecézy s otcom biskupom Františkom Trstenským a vladykom Petrom Rusnákom, predsedom Rady pre laické a apoštolské hnutia (RPLaH). Stretnutie organizačne zabezpečili tajomník diecézneho biskupa otec Patrik Taraj spolu s Monikou Hricákovou, tajomníčkou RPLaH a niekoľkými ďalšími dobrovoľníkmi.

Program začal svätou omšou o 9:30 v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade, ktorú celebroval otec biskup Biskup František Trstenský. Povzbudil účastníkov k prežívaniu podstatných znakov viery, ktorú zachytáva aj pastoračný plán Spišskej diecézy, inšpirovaný cestou do Emauz. „Slovo, liturgia a spoločenstvo, to je pozvanie na vytváranie služby ľudu a svetu. Bez Eucharistie nemôžeme ísť spolu ďalej“, zdôraznil biskup Trstenský.

Nasledovalo občerstvenie a stretnutie vo farskom pastoračnom centre v Aule Jána Pavla II., kde bol priestor na otázky, diskusiu a inšpirácie. Otec biskup Rusnák zdôraznil pre lídrov spoločenstiev: „V správnom spoločenstve Kristus búra múry rozdelenia, aby sme mohli vydávať znaky jednoty a lásky, a vytvára z nás nový ľud.“

Okrem lepšieho vzájomného spoznania vedúcich spoločenstiev, inšpirovania a povzbudenia bolo stretnutie dôležité aj z pohľadu vznikajúcej Pastoračnej rady Spišskej diecézy. Zúčastnilo sa ho spolu 110 vedúcich a členov viac ako 80 spoločenstiev pôsobiacich v Spišskej diecéze.

Správu pripravila: Monika Hricáková