• +421/53 454 11 36
  • biskupstvo@kapitula.sk
  • Spišská Kapitula 9, 053 04 Spišské Podhradie
Diecéza
ODOVZDANIE CERTIFIKÁTOV ABSOLVENTOM ANIMÁTORSKEJ ŠKOLY

ODOVZDANIE CERTIFIKÁTOV ABSOLVENTOM ANIMÁTORSKEJ ŠKOLY

V nedeľu 2. októbra 2022 si prevzali v Diecéznom centre mládeže vo Važci certifikáty o absolvovaní Diecéznej animátorskej školy (DAŠ) ďalší mladí ľudia zo Spišskej diecézy.

Certifikáty im odovzdal diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš spolu s riaditeľom Komisie pre mládež v Spišskej diecéze o. Ľubošom Laškotym, riaditeľom centra Premeny Ľubomírom Lorenčíkom a koordinátorkou DAŠ Monikou Takáčovou.

Program začal modlitbou v kaplnke Diecézneho centra mládeže vo Važci, pokračoval odovzdávaním certifikátov a diskusiou s otcom biskupom Jánom.

Všetkým novým animátorom prajeme zapálené srdce, aby to, čo načerpali v týchto rokoch, dokázali odovzdať ďalším mladým ľuďom, ktorým budú slúžiť.

Diecézna animátorská škola je dvojročný formačný kurz, ktorý pomáha mladým ľuďom pripraviť sa na službu animátorov vo farnostiach a spoločenstvách v ktorých žijú. Program formácie má napomôcť prehĺbiť svoj vzťah k Bohu, stať sa Ježišovým učeníkom a naučiť sa formovať nových učeníkov. Je určená pre mladých ľudí od 17 rokov.

Po administratívnej a metodickej stránke toto vzdelávanie mladých zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM).

Animátorská škola je zároveň vzdelávacím programom akreditovaným Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Radou KBS pre mládež a univerzity. Absolvent DAŠ-ky dostane certifikát, ktorý ho oprávňuje na spôsobilú prácu s mládežou.

Viac info na: https://www.komisia.sk/diecezna-animatorska-skola/